Dzień po dniu tragedie na torach. Pod kołami pociągów zginęły dwie kobiety.

Tyle razy nie tylko my ostrzegaliśmy przed przechodzeniem przez tory. Ostrzeżenia nic nie dają.

Pociąg Kolei Śląskich jadący z Katowic do Bogumina (Bohumina) potrącił kobietę, która przechodziła przez tory. Do tej tragedii doszło wczorajszej nocy w Mikołowie o godz. 4.37. Kobieta zginęła.

W efekcie tej tragedii doszło do zamknięcia szlaku kolejowego na kilka godzin. Normalny ruch pociągów na tej trasie został przywrócony dopiero o godz. 9.18.

Nie minęły nawet 24 godziny a doszło do kolejnej śmierci na torach. Tym razem zginęła mieszkanka Radlina. Została potrącona przez pociąg towarowy. Poniosła śmierć na miejscu. Do tragedii doszło na szlaku kolejowym przeznaczonym wyłącznie do przewozu towarów.

Akurat w dniu wczorajszym napisała do nas pani Ola, która mieszka przy ul. Hetmańskiej. Okna jej mieszkania wychodzą na stronę, gdzie są tory i nieopodal dworzec PKP na Ligocie.

Pani Ola wielokrotnie była świadkiem mrożących krew w żyłach scen. Ludzie robiący zakupy w Biedronce i Żabce, znajdujących się w pobliżu ligockiego dworca kolejowego, idąc w kierunku ul. Rolnej przechodzą przez bardzo szerokie w tym miejscu torowisko. Zanim pokonają je, mijają nawet dwie, trzy minuty.

Jest to bardzo uczęszczany szlak kolejowy, więc pani Ola ciągle widzi jak ludzie przyspieszają, by uciec przed nadjeżdżającym pociągami.

Rejon dworca w Ligocie patrolowany jest co prawda przez Straż Ochrony Kolei. Groźba mandatów ludzi nie odstrasza. Amatorzy skrótu przechodzą tamtędy zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy na nierównym torowisku łatwo o skręcenie nogi.

Co najdziwniejsze, w kierunku ul. Rolnej dostać się można przechodząc po schodach znajdujących się za wiaduktem łączącym Panewnicką i Kłodnicką. Schody są co prawda w fatalnym stanie, ale gdy się po nich idzie ostrożnie, nic się człowiekowi nie stanie. Nawiasem mówiąc, niedługo przejdą remont.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: Lokomotywa, która niedawno potrąciła kibica spacerującego po torowisku w innej części Katowic. Fot. Policja Śląska.