Buspas na najbardziej zatłoczonej ulicy Katowic. Powstanie jeszcze w tym miesiącu.

Chodzi o ul. Mikołowską. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" buspas ma być gotowy w połowie tego miesiąca.

Wszyscy, którzy jeżdżą samochodami bądź autobusami ul. Mikołowską, wiedzą doskonale, że przejazd tą ulicą w godzinach porannego szczytu i szczytu popołudniowego, to jedna wielka udręka. A w zimie - istna tragedia.

Jak się z pewnością domyślacie, na buspas zostanie wykorzystana jedna z dwóch nitek ruchu, wiodących obecnie w kierunku ścisłego śródmieścia od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego i Strzelecką.

Oczywiście można spierać się, czy bardziej zatłoczoną w godzinach szczytu nie jest ul. Piotrowicka. Tam jednak, po pierwsze, nie ma miejsca na wygospodarowanie buspasu, a po drugie, korki rozładuje przebudowywane skrzyżowanie przy Famurze.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.