Genialny młody matematyk z Katowic tragicznie zatruł się czadem. Uczniowie z jego dawnego liceum nie zapominają o nim. To, co postanowili zrobić, jest po prostu wspaniałe.

Jeden z nich - Konrad - w imieniu całego "Kopernika" zaprasza was na koncert charytatywny:

"Jestem uczniem I Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. 11 stycznia br. moja szkoła już po raz XVII organizuje doroczny Koncert Charytatywny. Tym razem będziemy zbierać środki na rehabilitację Michała Włodarskiego (absolwenta "Kopernika"), który w styczniu 2017 roku zatruł się tlenkiem węgla".

Uczniowie tego katowickiego liceum organizują koncerty charytatywne już od 17 lat. Sami przygotowują występy artystyczne (w tym wyjątkowy musical), poszukują przedmiotów do zlicytowania w czasie aukcji, wystawiają prace szkolnych artystów.

Michał zatruł się czadem podczas kąpieli. Przez wiele miesięcy był w śpiączce. Pewnego dnia otworzył oczy.

Michał nie poddał się. Jego organizm walczył. Najbliżsi zauważyli, jak w pewnym momencie zaczął sam oddychać. Jak jego źrenice pewnego dnia zaczęły reagować na światło. Ponownie przemówił, poruszył rękoma i nogami.

A potem znów przyszedł kryzys. Michał Włodarski zapadł w śpiączkę. Jego organizm znów odbył straszną walkę. Michał ponownie otworzył oczy, przemówił. Teraz trwa walka o to, by powrócił do zdrowia.

Michał ma 27 lat. Jest absolwentem Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika. To matematyczny geniusz, doktorant Politechniki Śląskiej i - przed wypadkiem - pracownik Polskiej Akademii Nauk.

Ważne linki:

https://www.facebook.com/groups/budzimymichala/ 

https://www.facebook.com/Kopernik.Katowice.oficjalny.profil/ 

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.