Uroczysty orszak przejdzie ulicami Katowic.

Nawet kilka tysięcy ludzi może wziąć udział w Orszaku Trzech Króli, który w niedzielę 6 stycznia przejdzie ulicami śródmieścia. Tak licznie bowiem wierni uczestniczyli w orszakach organizowanych w ubiegłych latach.

W tym roku motywem przewodnim orszaku ma być refleksja na słowami papieża Jana Pawła II:

"Wołam, ja, syn polskiej ziemi, zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!... Tej Ziemi!"

Podobnie jak rok temu wydarzenie rozpocznie się na placu przed archikatedrą Chrystusa Króla. Tam od 13.30 będzie formował się orszak, by o 13.45, po błogosławieństwie abp. Wiktora Skworca wyruszyć ulicami naszego miasta.

Orszak otwierać będą oczywiście jadący na koniach trzej królowie: Melchior, Kacper i Baltazar. Przemarsz ulicami: Wita Stwosza, Jagiellońską, Lompy i Powstańców. Zakończenie pokłonem przed Świętą Rodziną na placu Żołnierza Polskiego na osiedlu Paderewskiego.

Po drodze maszerujący będą mogli podziwiać przygotowane z rozmachem przez organizatorów scenki jasełkowe. Od godz. 15.00 rozpocznie się wspólne kolędowanie na placu Żołnierza Polskiego.

W mapce, do której link poniżej, więcej informacji, m.in. o odgrywanych jasełkach:
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/45894533654/in/dateposted/ 

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Wikimedia.