Oklaskiwana była m.in. w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Izraelu, Tunezji, Indiach, we Włoszech oraz w Ameryce Południowej. Teraz zaprasza nas wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd w Katowicach.

Gabriela Orłowska de Silva i Regionalny Instytut Kultury zapraszają do wspólnego kolędowania. Początek jutro o godz. 17.00 w siedzibie RIK przy ul. Teatralnej 4.

Świętochłowiczanka z pochodzenia, a obecnie wykładowczyni Akademii Muzycznej w Katowicach ma na swoim koncie szereg scenicznych sukcesów. Dość przypomnieć, że przez trzy lata z rzędu brała udział w Festiwalu Mozartowskim w Madrycie, gdzie występowała w rolach Paminy, Konstancji (Uprowadzenie z Seraju) i Fiordiligi (Così fan tutte).

Jako Donn’Anna, na zaproszenie Opery Narodowej w Rydze, wyjechała wraz z tamtejszą produkcją Don Giovanniego na tournée po Izraelu. Gościnnie występowała w roli Abigaille (Nabucco) w Porto (Portugalia).

Dlatego wiemy, że ten poświąteczny wieczór warto spędzić właśnie w jej towarzystwie. Więcej o scenicznych dokonaniach naszej śląskiej śpiewaczki w linku poniżej:
https://www.facebook.com/events/565716627234270/ 

***
Świąteczno-noworoczny konkurs. Do wygrania 1000 zł. Zadania - banalne.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2331-konkurs-za-tysiac  
Zapraszamy do grupy: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 

Na zdjęciu: Gabriela Orłowska de Silva w "Zemście nietoperza". Fot. Gabriela Orłowska de Silva.