Niezwykły projekt na stulecie odzyskania niepodległości. Pieśni patriotyczne w nowych, wspaniałych aranżacjach. Dochód z koncertów przeznaczony zostanie na odbudowę ośrodka rehabilitacyjnego na Giszowcu, który spłonął w wyniku podpalenia.

"Odzyskani" to świetna rzecz dla tych, którzy mają dosyć sporów dotyczących pojmowania patriotyzmu, którzy przy okazji święta niepodległości, chcą zobaczyć, posłuchać, przeżyć z dziećmi coś wyjątkowego.

Tradycyjne pieśni w nowych aranżacjach, z udziałem profesjonalnych muzyków, nowe piosenki, napisane i skomponowane specjalnie na stulecie odzyskania niepodległości, będące efektem pracy z młodzieżą - to alternatywa dla imprez, przygotowanych na najbliższy weekend, trafiająca do kilku pokoleń.

Widowisko tworzą dzieci z różnych środowisk - szkoła muzyczna i podopieczni placówek dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Efekty ich ponad miesięcznej pracy poza zachwytem, po prostu bardzo wzruszają.

Tak pięknie o tym projekcie napisała pani Paulina. My dodajmy, że jego inicjatorem jest Teatr Poddańczy:
https://www.facebook.com/pg/TeatrPoddanczy/community/?ref=page_internal 

Zaś swoją cegiełkę dorzucił Dom Aniołów Stróżów:
https://www.facebook.com/DomAniolowStrozow/?__tn__=kC-RH-R&eid=ARBZdsXllV6cSc-O4vqAiQeUWMDgKo4i02lsCvpRm303CooZNAZcukMei2qEEcFKL3w0Qzl7L7dAljo1&hc_ref=ARTYKGWptPydMVb2fL_ne2X65WeGVUxCfvKv9y2twuYo2MzdWli4ZWBGX1GuLyA_9j4&fref=nf 

Koncerty:

Dzisiaj o godz. 19.00 w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" przy ul. Floriana 7.

W sobotę również o godz. 19.00 na terenie Parafii Przemienienia Pańskiego przy ul. Sokolskiej 12.

Jak wspomnieliśmy, oba koncerty mają charakter charytatywny. Cały dochód z nich zostanie przekazany na odbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego im. J. Trzcińskiej-Fajfrowskiej (OREW). Ośrodek ten służył tym katowickim rodzinom, w których są niepełnosprawne dzieci.

12 lipca to wspaniałe miejsce zostało podpalone. Ośrodek spłonął. Sprawca bądź sprawcy do dziś nie zostali złapani.

Pisaliśmy:
Gigantyczne straty
http://katowicedzis.pl/index.php/poza-prawem/1490-gigantyczne-straty 

Na koncerty zaprasza również giszowiecki ośrodek rehabilitacyjny OREW:
https://www.facebook.com/OREW.Katowice/photos/a.603817796388685/1487084731395316/?type=3&theater 

Na zdjęciu: OREW bezpośrednio po tragicznym pożarze (fot. OREW).

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis- jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.