Śląskich śpiewaków będą oklaskiwać prezydenci USA i Rosji.

Chór Opery Śląskiej w Bytomiu, jako jedyny zespół artystyczny z Polski, weźmie udział w międzynarodowych obchodach 100-lecia zakończenia I wojny światowej. Uroczystości odbędą się 10 i 11 listopada w Paryżu.

Zespół został zaproszony przez Cité de la musique Philharmonie de Paris do współpracy w wyjątkowym na skalę światową projekcie artystycznym. W ramach projektu przygotowano spektakl muzyczny "Shell shock, a requiem of war". Zaprezentowany on zostanie 10 i 11 listopada.

Tematyka spektaklu oscyluje wokół stresu pourazowego, którego doświadczyli wracający z wojny żołnierze. Przesłaniem wydarzenia jest globalne wezwanie do humanitaryzmu i troski o pokój. Chór Opery Śląskiej wystąpi w około trzydziestoosobowym mieszanym składzie.

- Wydarzenie należy do jednych z najwyższych rangą światowych przedsięwzięć artystycznych. Uczestnictwo w nim jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem – mówi Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej.

W obchodach organizowanych w Paryżu udział wezmą przedstawiciele rządów i głowy państw. Wśród nich mają się pojawić m.in. Donald Trump, prezydent USA oraz Władimir Putin, prezydent Rosji.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Tomasz Zakrzewski/Opera Śląska, BP ŚUM.