Jego ostatnia płyta została okrzyknięta najlepszą jazzową płytą w Hiszpanii. W środę wystąpi w Katowicach.

Miguelo Delgado Trio w Old Timers Garage.

Urodzony w Sevilli kompozytor i gitarzysta Miguelo Delgado przygodę z muzyką zaczął już w wieku 11 lat. Jego głównym punktem odniesienia jest jazz, chociaż wciąż odkrywa nowe style i rytmy, które razem tworzą jego muzyczny wszechświat.

Po wielu latach spędzonych w różnych grupach muzycznych postanowił skupić się na indywidualnych projektach, czego owocem są jego cztery solowe płyty. Ostatnia płyta MOTU CORDIS z 2017 roku została okrzyknięta najlepszą jazzową płytą w Hiszpanii.

Współpracował z takimi sławami jak John Scotfield, Philip Catherine, Paul Gill czy Miguel Vargas. Nagrywał też w studiu Abbey Road (studio Beatlesów).

Miguelo Delgado Trio w środę 7 listopada w Old Timers Garage. Dawne kino Piast przy ul. Gen. Jankego. Początek koncertu - godz. 19.00 (na stronie Old Timers Garage podana jest błędnie godz. 20.00). Bilety w cenie 40 zł przy zakupie przez internet, w kasie 50 zł.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.