Pokaż, jak chronisz środowisko. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

3–14 grudnia 2018 r. w Katowicach odbędzie się 24. Szczyt Klimatyczny (COP24). Ponad 30 tys. przedstawicieli krajów członkowskich ONZ będzie dyskutować o zmianach klimatu. W trakcie szczytu COP24 planowane jest także wytyczenie światowych działań chroniących środowisko i wyznaczenie polityki klimatyczno-energetycznej na przyszłe lata.

Chcesz pokazać, jak chronisz środowisko każdego dnia? Albo jak to robią Twoi rodzice, siostra, brat lub znajomi? Nakręć krótki flm (do 3 minut) i prześlij go do Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Do wygrania atrakcyjne nagrody: czytniki PocketBook Basic 3 oraz pendrive’y o pojemności 64 GB.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studenci oraz osoby dorosłe zamieszkałe w województwie śląskim. Termin nadsyłania zgłoszeń – 10 listopada 2018 r. Więcej informacji na stronie:
https://klimat.bs.katowice.pl/ 

Na zdjęciu: podpowiadamy jeden z najprostszych sposobów dbania o środowisko. Gdy to tylko możliwe, jako środek lokomocji wybierajmy rower.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice.