Biblioteka Śląska zamyka się przed miłośnikami książek.

Czy po 12 latach działalności Kawiarenka Kulturalno-Literacka przestanie istnieć? Jedną z pierwszych decyzji nowego dyrektora było wycofanie zgody - wydanej przez jego poprzednika - na to, by spotkania Kawiarenki odbywały się w Bibliotece Śląskiej.

O tym smutnym fakcie poinformowała organizatorka Kawiarenki - Lucyna Smykowska-Karaś:

"Drodzy Znajomi, Przyjaciele, Sympatycy Kawiarenki Kulturalno-Literackiej, dotychczasowy brak decyzji ze strony Dyrekcji Biblioteki Śląskiej dotyczącej akceptacji możliwości spotkań w tejże placówce kulturalnej jest powodem odwołania kolejnego spotkania (14. listopada), o czym z przykrością informuję".

Dyrektorem Biblioteki Śląskiej przez wiele lat był prof. Jan Malicki, niegdyś dziekan Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Na początku października zastąpił go prof. Zbigniew Kadłubek, również związany z Uniwersytetem Śląskim. Stanowisko to objął w wyniku wygranego konkursu.

- Biblioteka Śląska popularyzuje wiedzę, bada dynamiki twórcze, inscenizuje wydarzenia. To miejsce zamożności i bogactwa. Bogactwem biblioteki są jej ludzie, pracownicy. Chcemy, aby każdy w Bibliotece Śląskiej czuł się jak u siebie - mówił przejmując to stanowisko.

Przyczyn, dla których nie ma już miejsca dla Kawiarenki w Bibliotece Śląskiej, nie podano. Na stronach Biblioteki Śląskiej można jedynie znaleźć informację o spotkaniu zorganizowanym 26 września, a dotyczącym promocji książki "Niepowtarzalni. Piwnica na Wójtowskiej" i spotkania z autorką - Patrycją Korczago.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. PetrusSilesius. Wikimedia.