Ziemia nie została zniszczona, a więc możemy odwiedzić Galerię Szyb Wilson.

We wspaniałym filmie "Angelus" Lecha Majewskiego poświęconym Grupie Janowskiej mogliśmy oglądać bardzo zabawną scenę ratowania naszej planety przed zniszczeniem przez promień, który miał nadlecieć z Saturna. Kto oglądał film, ten wie, o co chodzi.

Grupa Janowska jest bodaj najbardziej znaną grupą artystów - amatorów, działających w Katowicach, czy szerzej, na obszarze obecnego woj. śląskiego. Stuleciu ruchu amatorskiego jest poświęcona wystawa w Galerii Szyb Wilson.

Wernisaż odbędzie się 17 października o godzinie 17:00 (wstęp wolny). Wystawa potrwa do 30 listopada.

Założeniem ekspozycji jest prezentacja jak największej liczby amatorskich grup plastycznych – tak historycznych, jak i współczesnych – poprzez prace ich członków. Wystawa ma obrazować różnorodność technik, poziomów artystycznych oraz podejmowane przez twórców intuicyjnych tematy.

Szeroko pojęty ruch plastyczny obejmuje: malarstwo, grafikę, fotografikę, rzeźbę, wzornictwo przemysłowe oraz rzemiosło. Na wystawie zaprezentowano wszystkie z powyższych dziedzin.

Wernisaż uświetni etiuda pt. "Mój dom rodzinny, to mój dom - 100 lat" oraz koncert grupy Karton Case. To zespół rockowy działający pod opieką artystyczną Dariusza Ziółka z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej oraz wokaliści Studia Piosenki pod kierunkiem Dariusza Szwedy.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Galeria Szyb Wilson.