Kultowa katowicka ulica ma swoją powieść oraz sztukę. Świetna aktorka wciela się w postać podstarzałej ulicznicy. Zgadnijcie, o którą ulicę chodzi.

Oczywiście o ulicę Mariacką. "Mariacka 5" to spektakl, który dziś i jutro obejrzeć będzie można na deskach Teatru Rozrywki. Odtwórczynią roli ulicznicy jest świetna Elżbieta Okupska.

Monodram napisał wybitny reżyser Lech Majewski. Pomysł narodził się, gdy Mariacka wyglądała całkiem inaczej niż dziś.

Fragmenty jednego ze swych filmów Majewski nagrywał w hotelu Monopol, który czekał dopiero na remont. Schodziły się tam ulicznice z Mariackiej, by chwilę odetchnąć i wypić ciepłą herbatę. Wtedy Majewski wpadł na pomysł napisania historii takiej właśnie, upadłej kobiety.

Premiera spektaklu miała miejsce w maju ub. roku. Dziś i jutro mamy okazję obejrzeć go ponownie. Wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.