Inscenizacja nalotu i bombardowania, wzmocniona działaniem lamp stroboskopowych. A wszystko w prawdziwym schronie przeciwlotniczym.

Zapraszamy do Miechowic na dzień otwarty. Znajduje się tam jedna z najbardziej niezwykłych atrakcji naszego regionu - inscenizacja nalotu i bombardowania, wzmocniona działaniem lamp stroboskopowych - w prawdziwym schronie.

W bytomskich Miechowicach przy ul. Kasztanowej znajduje się schron przeciwlotniczy z okresu II wojny światowej. Przez lata zaniedbany, został odremontowany i można go zwiedzać.

W odremontowanym schronie organizowane są wystawy. Natomiast 6 października, podczas dnia otwartego, dodatkowe, specjalne atrakcje.

Bytomska policja i straż pożarna, wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”, organizują pokazy. Początek o godz. 14.00.

Wiadomo, że strażacy z OSP Stolarzowice zainscenizują uwalnianie zakleszczonego w samochodzie kierowcy i prowadzenie akcji reanimacyjnej. Będzie też jeszcze jeden pokaz, ale na razie trzymany jest w tajemnicy.

Tak czy inaczej największą atrakcję stanowi sam schron. W tym dniu będzie go można zwiedzać bezpłatnie. To właśnie w nim organizowana jest inscenizacja nalotu.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Schron Miechowice, Pro Fortalicium.