Park Śląski przejdzie metamorfozę. To będzie "nowe otwarcie". Koszt - wiele milionów złotych. 

Rusza największy program inwestycyjny od czasu jego powstania. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przekazuje na ten cel aż 226 mln. zł. Umowa została właśnie podpisana. Całość finansuje Unia Europejska.

Wśród najważniejszych projektów znajdą się m.in. rewitalizacja parkowych alejek, odbudowa kolejki szynowej, rewitalizacja otoczenia i hali „Kapelusz”, modernizacja kanału regatowego, rosarium i Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, a także budowa Parku Wielu Pokoleń, Centrum Bioróżnorodności i nowego kąpieliska, które ma zastąpić kultową „Falę”.

Inwestycje trwać mają 7 lat. W tym czasie nową jakość zyska nie tylko infrastruktura parku – w tym alejki i mała architektura, ale również najbardziej znane miejsca odwiedzane co roku przez tysiące gości – Kanał Regatowy, Duży Krąg Taneczny czy największe w Polsce Rosarium.

Co zastąpi "Falę"? Za dobrze nie wiadomo. Ma to być kompleks wodny czy też kąpielisko "nawiązujące" do tradycji kultowego miejsca. Ma to być w przyszłości "miejsce rodzinnych spotkań, z atrakcjami dla seniorów oraz rodziców z dziećmi – w tym z atrakcjami wodnymi, innowacyjnymi placami zabaw czy miejscami sportowej aktywności". Szczegóły projektu będą dopiero uzgadniane.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: tory kolejki wąskotorowej w Parku Śląskim. Źródło: BPUMWŚ.