Piła łańcuchowa, topór, tipsy i szpilki na obcasie? Pani Julio! Niech pani będzie najbardziej ekstremalna ze wszystkich!

Zmagania kobiet w ekstremalnym cięciu i rąbaniu drewna w Katowicach. To już 6 i 7 października w Katowicach.

Pod katowickim Spodkiem odbędą się zawody w ekstremalnym cięciu i rąbaniu drewna na czas. Po raz pierwszy w Polsce do rywalizacji przystąpią najlepsze zawodniczki z Europy.

Po raz pierwszy w Polsce kibice ekstremalnego cięcia i rąbania drewna będą mieli okazję obejrzeć rywalizację kobiet! Grupa najlepszych zawodniczek z całego kontynentu stanie do widowiskowej walki o puchar Fit Life Trophy.

Polskę będzie reprezentować Julia Królik (na zdjęciu). 28-letnia Julia, mieszkająca w Popowie koło Częstochowy, nie kryje swojej ekscytacji startem.

- Jak dotąd w Polsce jedynie pokazowo wykonywałam kilka konkurencji na zawodach mężczyzn. Teraz po raz pierwszy nadarza się okazja do rywalizacji z innymi paniami - mówi.

Zawody, w których wystartują panie, będą się składały z trzech konkurencji:

Stock Saw.
W tej konkurencji wszystkie zawodniczki pracują takimi samymi pilarkami łańcuchowymi.

Underhand Chop.
Zawodniczka stoi w rozkroku na leżącej kłodzie drewna o średnicy 30 cm i stara się w jak najkrótszym czasie przerąbać ją uderzeniami siekiery.

Single Buck
Zawodniczka odcina od kłody o średnicy 40 cm jeden krążek drewna przy pomocy olbrzymiej piły ręcznej.

Zawody w sportowym cięciu i rąbaniu drewna narodziły się w XIX wieku w Australii. W 1985 roku powołano do życia Stihl Timbersports® – serię zawodów o charakterze mistrzostw organizowanych w Stanach Zjednoczonych. W roku 2001 rozgrywki trafiła do Europy, a w 2003 do Polski.

Poza zmaganiami kobiet, w dniach 6–7 października na terenie katowickiego Spodka będzie można również śledzić rywalizację mężczyzn. W sobotę zostaną rozegrane pokazowe zawody polskich zawodników, a w niedzielę do rywalizacji przystąpią najlepsi zawodnicy z Europy, w tym dwóch Polaków (Michał Dubicki i Jacek Groenwald).

Harmonogram zawodów i informacja o biletach w linku:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/09/harmonogram-zawodow-stihl-fit-life-expo.html 

Więcej zdjęć pani Julii w czasie ekstremalnych pokazów w linku:
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/albums/72157700217131951 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło i fot.: materiały prasowe Timbersports®.