Wkrótce bieg "Zdążyć przed Rakiem". Przy okazji biegu - badania.

Już w najbliższą sobotę, 29 września w Parku Zadole w Katowicach wystartuje IV Bieg Fundacji "Zdążyć Przed Rakiem".

Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Katowice, Grupa Medyczna Tommed, Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek Katowice-Miasto Ogrodów oraz radny Krzysztof Pieczyński.

Jak co roku imprezę wspierać będą znane osoby - w sobotę przede wszystkim sportowcy, w tym reprezentujący barwy GKS-u Katowice.

- Organizując to wydarzenie po raz pierwszy w 2015 roku nie spodziewałem się, że będzie się tak szybko rozwijać. Z roku na rok przybywa uczestników, zarówno tych, którzy stają na starcie, jak i wspierających nas kibiców - mówi Krzysztof Pieczyński.

Przesłaniem tej sportowej imprezy jest popularyzowanie potrzeby profilaktycznych badań. W sobotę w Parku w Zadolu, poza szeregiem atrakcji, Fundacja „Zdążyć Przed Rakiem” zachęcać będzie panie do wykonania USG piersi, oferując 150 darmowych badań.

Osoby, które nie mogą pobiec, będą mogły "wykręcać kilometry" na rowerach stacjonarnych, w specjalnie utworzonej strefie sportu.

Godz. 11:00
Otwarcie Strefy Sportu

12:00
Bieg dla dzieci - "Bieg dla Naszego Zdrowia"

12:15
Uroczystość rozpoczęcia

12:30
Bieg główny - "Zdążyć przed Rakiem"

13:45
Koncert Alicji Janosz

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice.