"Król Lew", "Shrek", "Madagaskar". Jutro zagrane zostaną największe przeboje dziecięcej muzyki filmowej. Dochód z koncertu ma wesprzeć Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Naprawdę warto się wybrać. Wyjątkowy koncert odbędzie się w niedzielę 23 września w Tarnowskich Górach. Na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. J. Paderewskiego (ul. 9 Maja 1) wystąpią artyści młodzieżowych orkiestr „Śląskie Smyki” oraz „Symfonix, a także śpiewacy Młodzieżowego Chóru Rozrywkowego „Dafne”.

W programie koncertu utwory z najpopularniejszych filmów dziecięcych ostatnich lat. Młodzi muzycy przypomną nagrania z filmów "Król Lew", "Shrek", "Kraina Lodu", "Madagaskar", "Piraci z Karaibów" i "Mały Książę". Nie zabraknie też znakomitej muzyki dla starszych słuchaczy – dla nich artyści zagrają popularne przeboje z filmu „Mamma Mia”.

Organizatorem koncertu jest tarnogórskie Stowarzyszenie Plasterek.

- Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka trafiają dzieci z całego województwa, dlatego to właśnie ten szpital wybraliśmy na beneficjenta koncertu. Zebrane środki sfinansują remont Oddziału Pediatrii, m. in. malowanie sal oraz zakup paneli przyściennych – mówi Agnieszka Kaleta ze Stowarzyszenia Plasterek.

Początek koncertu o godz. 16.00.

Informacja o biletach na facebookowym profilu Stowarzyszenia Plasterek:

https://www.facebook.com/plasterek 

Wejściówki w cenie od 30 zł będzie można również kupić w dniu koncertu.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: podopiecznym tego katowickiego szpitala pomagają wszyscy. Fot. GCZD.