W Galerii Szyb Wilson zaprezentowano bardzo dobrej klasy malarstwo, które zaskakuje, niekiedy bawi i namawia do zadawania sobie ważnych pytań.

Od początku września w galerii prezentowana jest część prywatnej kolekcji, tworzonej od ponad 20 lat. Mamy możliwość spotkania ze sztuką współczesną w różnych jej śląskich i nie tylko odcieniach, z wielością barw i różnorodnością twórców.

Właściciele kolekcji nie chcą gromadzić sztuki wtórnej czy dekoracyjnej, ich celem jest promocja artystów, którzy wypracowali swój własny styl, są rozpoznawalni, oryginalni.

W dawnym budynku szybu górniczego odbędziemy podróż do światów barwnych, zastanych, abstrakcyjnych, melancholijnych, przerysowanych, niedopowiedzianych oraz irracjonalnie uszczegółowionych. To kalejdoskop uczuć, przeżyć i marzeń.

Wystawę można oglądać do 14 października 2018.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.