Reżyser kultowych filmów kręci kolejny obraz. Brigitte Bardot, Liz Taylor, Marlon Brando, Belmondo w Katowicach.

"Brigitte Bardot cudowna" to tytuł filmu, który zostanie w naszym mieście nakręcony przez Lecha Majewskiego.

Akcja filmu rozgrywa się w Katowicach w połowie XX wieku. Główny bohater, Adam, mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa.

Ojciec Adama bronił Anglii jako pilot II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny.

Poprzez wizytę w kinie Rialto w Katowicach bohater dostaje się do buduaru Brigitte Bardot, a stamtąd do hotelu zamieszkałego przez postacie zarówno z jego rzeczywistego jak i wewnętrznego życia. Obok siebie koegzystują tam Liz Taylor, Marlon Brando, Cezanne, Belmondo.

Film powstaje przy współudziale Katowic. Miasto przekaże 1,5 mln. zł. A znając Lecha Majewskiego jest pewne, że taka promocja wyjdzie Katowicom na dobre.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice. Na zdjęciu: na planie filmowym nowego filmu.