Te jednoślady są specjalnie wyposażone. Mają profesjonalny sprzęt, którego byśmy się akurat po rowerach nie spodziewali.

Wraz z nadejściem cieplejszych dni na ulice Katowic wyruszyły wspólne patrole rowerowe straży miejskiej i policji. Funkcjonariusze na jednośladach monitorują te miejsca, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a patrol rowerowy z pewnością dojedzie szybciej niż dobiegłby patrol pieszy.

Patrole rowerowe spotkamy więc przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla patroli zmotoryzowanych, a więc w parkach, na terenach rekreacyjnych oraz wąskich uliczkach.

Inni rowerzyści powinni o tym pamiętać przed zamówieniem np. piwa. Funkcjonariusze na rowerach mają takie same uprawnienia jak inni. Mogą skontrolować trzeźwość, a nawet odebrać prawo jazdy.

Jednoślady katowickiej straży miejskiej wyposażone są w zestawy do udzielania pierwszej pomocy oraz rzutkę ratunkową - niezwykle przydatny sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło i fot. katowicka straż miejska.