Ten przepiękny Nikisz. Poznajecie? Tak zapowiadany jest Art Naif Festival. Towarzyszyć mu będzie ArtJarmark.

Galeria Szyb Wilson. Od 8 czerwca do 10 sierpnia. XI Art Naif Festiwal trwać będzie całe dwa miesiące.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się kolorowymi obrazami namalowanymi przez artystów nieprofesjonalnych z całego świata (także z Polski).

Już od jedensatu lat Festiwal jest organizowany przez Fundację Eko-Art Silesia oraz Galerię Szyb Wilson, a z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników sztuki nieprofesjonalnej. Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu, odwiedziło go 30 tys. osób.

Pokazanych zostanie około 1500 prac (malarstwo, rzeźba, ceramika) przygotowanych przez ponad 300 artystów z 40 krajów. Motywem przewodnim tej edycji będzie Australia, która jest tyglem kulturowym, gdzie tradycje zachodu stykają się z kulturą wschodu, a wszystko przeplata się z pierwotną kulturą aborygeńską.

Wystawie głównej będą towarzyszyć wystawy dodatkowe, organizowane przez Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Galerię Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi.

Odbędą się także spotkania z artystami australijskimi oraz wykład podróżnika Marka Tomalika. Stałymi punktami Festiwalu będą: koncerty, warsztaty plastyczne dla dzieci, festiwal filmowy AfryKamera oraz ArtJarmark w Nikiszowcu. Szczegółowy program atrakcji znajduje się na stronie:
www.artnaiffestiwal.pl 

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.