Czy nożownik z Gdańska zabił również WOŚP? Szokujące oświadczenie Owsiaka.

Jurek Owsiak odchodzi.

- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - oświadczył na zwołanej dziś konferencji prasowej.

Swoją decyzję Owsiak ogłosił tuż po komunikacie o śmierci prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że podczas gdańskiego finału WOŚP Paweł Adamowicz został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wtargnął na scenę. Wielogodzinna walka o życie prezydenta Gdańska zakończyła się porażką.

Owsiak wyjaśnił swoją decyzję. Powiedział, że rezygnuje dlatego, że za śmierć prezydenta Gdańska została oskarżona fundacja WOŚP oraz on sam.

Rezygnacja Owsiaka oznacza koniec wielkiego charytatywnego przedsięwzięcia, które porywało młodych Polaków i uczyło ich, że bezinteresowna pomoc innym może dawać radość i satysfakcję?
Niestety to bardzo możliwe. Bez charyzmy i zdolności organizatorskich Owsiaka, tego niezwykłego zjawiska, jakim przez lata pozostawała WOŚP, z pewnością by nie było.

To już 27. finał. Już 27 lat. Tylko w tym finale (stan na moment pisania tekstu) zebrano ponad 92,1 mln. zł. Tym razem pieniądze są przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Czy to już koniec?

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. WOŚP, mat. publ.