Przerażające wyniki kontroli escape roomów.

Po straszliwej tragedii w Koszalinie, gdzie w pożarze escape roomu zginęło pięć nastolatek, trwają kontrole podobnych takich obiektów w całej Polsce.

W całym kraju działa około tysiąca escape roomów. Są one w Katowicach i w innych miastach naszego regionu (o czym pisaliśmy - link do tekstu na dole).

Jak dotąd skontrolowano 178 takich miejsc w całym kraju. Wyniki budzą szok:

"Stwierdzono ponad 400 uchybień związanych z przepisami ewakuacyjnymi, a 13 takich obiektów zostało zamkniętych. Natomiast 16 właścicieli zostało ukaranych mandatami karnymi".

Jak z tego wynika escape roomy (pokoje ucieczki) bywają często pułapkami bez wyjścia. Tak było w Koszalinie. Gdy wybuchł pożar dziewczynki nie mogły się wydostać. Udusił je czad.

Właścicielowi escape roomu postawiono zarzuty umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób. Jest wniosek o areszt.

Premier, minister spraw wewnętrznych oraz komendanci straży pożarnej i policji wydali apel do rodziców.

Apelują, żeby podczas ferii zwracać uwagę na to, jak dzieci zamierzają spędzać wolny czas. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z ich bezpieczeństwem warto kierować zgłoszenia do odpowiednich instytucji.

Można to robić dzwoniąc na numer alarmowy lub korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. - Zysk nie może stać przed zdrowiem i życiem naszych najmłodszych i najbliższych – powiedział minister Joachim Brudziński.

Pisaliśmy: https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2401-polska-w-szoku 

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. mat.publ.