Ten program rządowy podoba nam się znacznie bardziej niż 500+ czy Mieszkanie+. Maluch+ to będą dobrze wydane pieniądze - m.in. na prowadzenie żłobków.

W ramach rządowego programu można ubiegać się o dofinansowanie tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki dla najmłodszych.

Program Maluch+ wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki.

Maluch+ jest programem rocznym. Celem rządowej inicjatywy jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

Informacje dla zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania na założenie własnej placówki opiekuńczej - link na końcu.

Budżet tego rządowego programu to aż 450 mln zł.

"Wspieranie rozwoju instytucji opieki dla dzieci do lat 3 jest niezwykle istotne. W Polsce w prawie 63 proc. gmin wciąż brakuje żłobków i klubów dziecięcych" - przypomina Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

"Zachęcam do składania wniosków o dofinansowanie. Na tym tylko wszyscy zyskamy" – dodaje Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

***
Świąteczno-noworoczny konkurs. Do wygrania 1000 zł. Zadania - banalne.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2331-konkurs-za-tysiac  
Zapraszamy do grupy: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 

Dla zainteresowanych udziałem w programie:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/12/maluch-plus.html 

Źródło: UMWŚ. Fot. Pixabay.