Ten wstrząs był odczuwalny również w Katowicach.

Do wstrząsu doszło o godz. 20.23 na głębokości ponad jednego kilometra w kopalni Budryk w Ornontowicach. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Górników wycofano z zagrożonego rejonu.
Oficjalny komunikat:

"08.11.2018 r. godz. 20:23 Ornontowice, pow. mikołowski, JSW KWK Budryk - wstrząs o sile 10 do 7 potęgi J na poziomie 1050 m. Załoga wycofana w bezpieczny rejon. Bez poszkodowanych. W wyniku wstrząsu odnotowano liczne zgłoszenia z powierzchni, m.in. w: Gliwicach, Zabrzu i Orzeszu, Czerwionce-Leszczyny, Żorach. PSP przyjęła zgłoszenia w związku z w/w zdarzeniem".

Od czytelników otrzymaliśmy informacje, że wstrząs odczuwalny był także w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Mikołowie i Tychach.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.