Najbliższy poniedziałek na Śląsku będzie sobotą i niedzielą zarazem.

Dla komunikacji publicznej poniedziałek będzie sobotą. A dla handlu niedzielą.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z przyjęciem Ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej 12 listopada 2018 r. (poniedziałek) komunikacja autobusowa i tramwajowa organizowana przez KZK GOP będzie funkcjonowała według rozkładów jazdy obowiązujących w soboty.

Ten akt prawny przyjmowany był w ekspresowym tempie. Gdy Sejm przegłosował ustawę o wolnym 12 listopada, Biuro Legislacyjne Senatu ją zakwestionowało. Następnie wniesiono do projektu poprawki i odbyło się kolejne głosowanie. W środę prezydent podpisał ustawę, a weszła ona w życie dzisiaj.

Ustawę przyjęto dlatego, że 11 listopada to niedziela. Postanowiono więc dać nam wolne w poniedziałek. To prezent z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Jednym ze spornych punktów ustawy było to czy duże sklepy mają być zamknięte tylko w niedzielę, czy również w poniedziałek. I ostatecznie zdecydowano, że będą nieczynne przez dwa dni z rzędu.

Biedronka, Lidl, Tesco i inne większe markety oraz hipermarkety mają być nieczynne zarówno w najbliższą niedzielę, jak i poniedziałek. 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.