Nowy podatek zapłacą wszyscy kierowcy.

Nowy podatek oczywiście nie jest określany mianem podatku. Oficjalnie będzie nazywał się "opłatą jakościową".

Opłatę tę mamy płacić przy każdym przeglądzie technicznym. Wynosić ma 4 zł. Niby niewiele, jednak będzie to kolejna danina, którą płacić muszą kierowcy.

W uzasadnieniu nowego podatku czytamy, że ma on służyć "zapewnieniu funkcjonowania nowego systemu poprawy jakości badań technicznych pojazdów".

Szykuje się też kolejna dodatkowa opłata - o tej już jakiś czas było głośno. Chodzi o "karę" za spóźnienie się z przeglądem technicznym. Jeśli kierowca przyjedzie na stację diagnostyczną 45 dni po upływie ważności badań technicznych, zapłaci za nie o 60 proc. więcej.

Daty wprowadzenia nowego podatku nie podano. Wiadomo jednak, że dotyczyć ma 20 mln. z 30 mln. samochodów jeżdżących po polskich drogach. Tu warto przypomnieć, że niedawno wprowadzono opłatę emisyjną, a planuje się wprowadzenie podatku od wjazdu do centrów miast.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.