Piknik militarny i wyjątkowa iluminacja świetlna w Katowicach.

Wojewódzkie obchody święta niepodległości rozpoczną się już 10 listopada na placu Bolesława Chrobrego piknikiem militarnym. Tam wszyscy chętni będą mogli oglądać pokazy sprzętu wojskowego. Zobaczymy m.in.: rosomaka, leoparda, hammera, armatę przeciwlotniczą czy pojazdy będące w służbie Batalionu Chemicznego w Tarnowskich Górach i Żandarmerii Wojskowej z Gliwic.

Nie zabraknie orkiestry wojskowej oraz mażoretek. O godz. 17.00 gmach Sejmu Śląskiego zapłonie widowiskiem świetlnym poświęconym odzyskaniu niepodległości. Zobaczymy występ Teatru Ognia Nam-Tara z Chorzowa. Wieczorem zaś chętni będą mogli w murach Urzędu Wojewódzkiego spędzić "Noc Niepodległości", gdzie czekać nas mają liczne niespodzianki i atrakcje.

Na zdjęciu: organizatorzy pikniku obiecują, że podczas pikniku będziemy mogli również zobaczyć czołg leopard.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. AMB Brescia, Wikimedia.