Potężna eksplozja w Katowicach. W jej wyniku doszło do pożaru budynku.

Przed godz. 16.00 potężny wybuch wstrząsnął domami znajdującymi się niedaleko pętli Słonecznej. Z okien jednego z nich wyleciały szyby. Następnie inny budynek zaczął płonąć.

Ten koszmar wywołała eksplozja butli z gazem znajdującej się na dachu Domu Harcerza przy al. Korfantego 120. Dach był remontowany i butla należała najprawdopodobniej do ekipy remontowej.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie zginął ani nie odniósł obrażeń. Pomocy medycznej potrzebowała jedynie starsza pani z sąsiedztwa, która wpadła w panikę.

W efekcie eksplozji zapalił się dach budynku. Po jego ugaszeniu okazało się, że zawalił się komin Domu Harcerza. Czy konstrukcja budynku została naruszona, to zbada specjalna komisja.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: strażacy z Katowic podczas akcji. Fot. JRG I PSP Katowice.