W ten listopadowy dzień w Katowicach mówiono o ociepleniu klimatu. A przed budynkiem... ludzie w koszulkach z krótkimi rękawami.

Rzec by można, że to taka fajna katastrofa. Listopad niczym wrzesień. Ciepło, przyjemnie, pięknie. Dopóki nie pomyślimy o tych mniej miłych skutkach efektu cieplarnianego.

Na zdjęciu widać ludzi ubranych jakby było lato. To dobre nawiązanie do tego, co działo się obok - w siedzibie Miejskiego Domu Kultury na Koszutce. Tam zebrali się przedstawiciele wszystkich katowickich szkół, by wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu. Szkoły będą przygotowywać paczki - prezenty dla uczestników zbliżającego się szczytu klimatycznego ONZ.

Swój przyjazd do Katowic zapowiedzieli przedstawiciele 155 krajów. Wśród nich będą m.in. ci, których domy znikają. Niektórym państwom położonym na wyspach Oceanu Spokojnego już teraz zagraża kataklizm. Na skutek ocieplenia klimatu podnosi się bowiem poziom mórz i oceanów.

- Podczas szczytu klimatycznego ONZ będziemy zastanawiać się nad ochroną klimatu. Aby temperatura już tak gwałtownie nie rosła - mówił obecny na spotkaniu prezydent Marcin Krupa. - Będziemy rozmawiali o energii. W tym również o węglu. Nie tylko o tym, czy można go jeszcze wykorzystywać, lecz również jak z niego korzystać w sposób ekologiczny.

Przypomnijmy, że Katowice od lat wspierają finansowo tych mieszkańców, którzy chcą zmodernizować swoje domowe źródła ogrzewania. Miasto wspiera także i tych, których nie stać na zakup czystszego (lecz przez to i droższego) węgla. Linki do jednego z tekstów na ten temat poniżej.

Pomoc dla niezamożnych rodzin
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2023-pomoc-dla-niezamoznych-rodzin 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.