Dla jednych guru i mąż stanu. Dla innych symbol drapieżnego kapitalizmu. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki w Katowicach.

Jeśli chcesz zadać jakieś pytanie prof. Leszkowi Balcerowiczowi, będzie taka okazja. Były premier, wicepremier, były minister finansów i szef NBP w piątek 9 listopada zjawi się w Katowicach.

W tym dniu Studenckie Forum Business Centre Club Region Katowice i Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju organizują spotkanie z prof. Balcerowiczem. Na Uniwersytecie Ekonomicznym wygłosi on wykład pod nazwą "Systemy instytucjonalne a warunki życia w kraju".

Wykład jest otwarty. Podczas spotkania będzie możliwość zadania pytań prof. Balcerowiczowi. Początek o godz. 11.45. Miejsce: ul. Bogucicka 3, główny budynek A, piętro czwarte.

Jakie mu zadać pytanie? My mamy wiele pytań, które chcielibyśmy zadać profesorowi. Zarówno dotyczących lat 90-tych, jak i jego oceny bieżącej sytuacji naszego kraju i całego świata. Wśród nich pytania o to, co było jego największym sukcesem, a co uznaje za swoją największą porażkę.

Pewnie i wielu z was miałoby do niego więcej niż jedno pytanie. Podejmowane przez profesora decyzje miały przecież wpływ na nasze życie.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: jeden z budynków Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Fot. Wikimedia.