Legion 501, Imperium Mocy oraz Rebel Legion połączyły siły, by dać trochę radości chorym dzieciom.

Potężna dawka mocy dla chorych dzieci! Dziś pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka odwiedzą bohaterowie sagi Star Wars.

Imperium Galaktyczne i Rebelia znów połączyły siły, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami, a szpital z konieczności jest niemal ich drugim domem. Małych pacjentów odwiedza jutro m. in. mistrz Obi-Wan Kenobi oraz Darth Maul – jeden z najbardziej rozpoznawalnych Lordów Sith. W szpitalu pojawią się m. in. szturmowcy Imperium oraz Jawowie, czyli sympatyczni zbieracze złomu z planety Tatooine.

W postacie bohaterów Gwiezdnych Wojen wcielą się członkowie Polskiego Garnizonu Legionu 501, Imperium Mocy oraz Rebel Legion - trzech organizacji kostiumowych zrzeszających fanów sagi. Gwiezdna ekipa gościła już w GCZD w 2017 roku. Ich odwiedziny były wtedy sporą sensacją. Mali pacjenci reagowali na gości bardzo emocjonalnie, było mnóstwo uśmiechu, przybijania „piątek” i wspólnych zdjęć.

- Tamta wizyta w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka była dla nas wyjątkowa, również nam przyniosła wiele emocji. Cieszymy się, że znów odwiedzimy małych pacjentów i ich opiekunów i choć trochę wesprzemy ich w trudnym czasie pobytu w szpitalu – mówi Krzysztof Wencel z ekipy Star Wars.

Więcej zdjęć z ubiegłorocznej wizyty bohaterów Gwiezdnych Wojen:
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/albums/72157700060704632 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: GCZD.