Wreszcie otwarcie pierwszego centrum przesiadkowego w Katowicach. A wraz z nim nowy bilet komunikacji miejskiej i dodatkowe linie autobusowe.

Chodzi m.in. o to, by kierowcy mogli pozostawiać swoje samochody tutaj, a nie wjeżdżać nimi do centrum. Ale centrum przesiadkowe ma służyć wszystkim, nie tylko kierowcom. Dlatego będziemy mogli dojechać do niego dwiema dodatkowymi - specjalnie w tym celu uruchomionymi - liniami autobusowymi.

Otwarcie centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym na Ligocie już w najbliższy poniedziałek. Wraz z nim ruszy sprzedaż nowego biletu kolejowo-autobusowo-tramwajowego. Bilet miesięczny kosztować ma 119 zł.

Obok ligockiego dworca są miejsca parkingowe dla 110 samochodów. Mając bilet Koli Śląskich możemy nieodpłatnie parkować do 20 godzin. Za szybą powinien być "bilet zerowy", wydawany przez automat.

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej mogą dojechać do dworca na Ligocie dwiema nowymi liniami autobusowymi: 912 i 913. Zmiany dotyczą również autobusów linii 13.

Szczegółowo o liniach 912, 913 i 13 w tekście, do którego link poniżej:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/11/912-913-13.html

Aktualizacja. 

Ze względu na problemy z automatami otwarcie centrum przesiadkowego może się opóźnić.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.