Chcą zabetonować Park Śląski! Na znacznej jego części ma powstać nawet 17 ośmiopiętrowych budynków! Ta szkodliwa inwestycja dodatkowo wywoła jeszcze większy paraliż komunikacyjny w Katowicach.

18 września do prezydenta Chorzowa wpłynął wniosek o "wydanie zgody na ustalenie lokalizacji Inwestycji Mieszkaniowej zlokalizowanej w Chorzowie przy ul. Targowej (dz. nr 1065/68)".

26 września wpłynęło uzupełnienie wniosku.

Na obszarze Parku Śląskiego planowana jest wycinka lasu na ogromnej powierzchni 39 tys. m. kw. Następnie miałoby tam powstać wielkie osiedle mieszkaniowe.

Chodzi o wspomniane budynki. Miałoby ich być tam od 15 do 17. Wizualizacja powyżej.

W kilkunastu wysokich blokach miałoby znaleźć się do 1300 mieszkań. Obok bloków potężne parkingi z miejscami postojowymi dla 1300 samochodów.

Ten ogromny obszar Parku Śląskiego ma już nie być własnością publiczną. Park podlega marszałkowi śląskiemu. Jego służby miały sprzedać wielką działkę o powierzchni 48 212 m. kw. spółce Green Park Silesia.

Teren objęty przekształceniem to 39 964 m. kw. Mają tam zostać wycięte dziesiątki tysięcy drzew.

Planowana inwestycja jest sprzeczna z planem zagospodarowania przestrzennego miasta Chorzowa.

Jeszcze jedna ważna rzecz. Jeśli budynki te powstaną w zaplanowanym miejscu, będzie to nie tylko tragedia dla Parku Śląskiego, ale i dla mieszkańców Tysiąclecia oraz tych wszystkich, którzy od strony Chorzowa dojeżdżają do centrum Katowic. Trudno wyobrazić sobie, co będzie się działo na Chorzowskiej, która już teraz bywa piekielnie zatłoczona, a czasem nieprzejezdna.

Więcej informacji wkrótce. Przygotowujemy również pisma z żądaniem wyjaśnień i apele o ratowanie Parku do rozmaitych instytucji.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.