Nieprawdopodobna bezmyślność! Pęknięty gazociąg pozostawiony bez dozoru! Kiedy tu dojdzie do katastrofy i tragedii?

W tym wypadku nie wolno pytać: czy dojdzie do tragedii, lecz właśnie - kiedy do niej dojdzie? I czy muszą zginąć ludzie, by ktoś odpowiedzialny za tę rażącą bezmyślność w przyszłości postępował rozważniej?

O tej bardzo niebezpiecznej sytuacji zaalarmowała nas czytelniczka. Przechodząc obok tego miejsca usłyszała bulgot. Podeszła bliżej i zobaczyła bąble na powierzchni wody. To gaz wydostający się na zewnątrz.

Niebezpieczne miejsce znajduje się niedaleko ulicy Kijowskiej przy ciągu pieszym, łączącym osiedle Kokociniec z ulicami Kijowską oraz Medyków. Chodzą tędy nie tylko dorośli, lecz również gimnazjaliści i uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej.

Niech któreś z dzieci podkusi, by sprawdzić, czy rzeczywiście nie należy tu palić ognia - jak ostrzega tabliczka. Wystarczy jedna zapałka i tragedia gotowa, a być może również katastrofa niewiadomych rozmiarów. W pobliżu są bowiem dziesięciopiętrowe bloki.

Zaalarmowaliśmy straż miejską. Miejmy nadzieję, że do tragedii nie dojdzie. Liczymy, że po tej interwencji, porzucone miejsce awarii gazociągu odpowiednie służby zabezpieczą lepiej niż tylko tabliczką ostrzegawczą i taśmą. A sama awaria zostanie usunięta jak najszybciej.

Aktualizacja: Dziękujemy straży miejskiej za błyskawiczną reakcję. Uszkodzonym gazociągiem zajmuje się pogotowie gazowe.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.