Informujemy liderów Nowoczesnej i PO, Katarzynę Lubnauer oraz Grzegorza Schetynę. Czy powstrzymają brudną kampanię w Bytomiu?

O brudnej kampanii w Bytomiu, być może prowadzonej za pieniądze publiczne - zadłużonego szpitala, informowaliśmy we wczorajszym tekście "Za pieniądze pacjentów?":
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2066-za-pieniadze-pacjentow 

Napisaliśmy tam, że poinformujemy o naszych ustaleniach przewodniczących PO i Nowoczesnej. Poniżej list do Grzegorza Schetyny, jaki dziś (poniedziałek 29 października) wysłaliśmy. Podobne pismo skierowaliśmy do Katarzyny Lubnauer.

***

Szanowny Panie Przewodniczący

PO i Nowoczesna wystawiły Mariusza Wołosza jako swojego kandydata w wyborach prezydenckich w Bytomiu. Podczas wizyty w Bytomiu osobiście „namaścił” Pan Wołosza.

Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada. Zmierzą się obecny prezydent Damian Bartyla i Mariusz Wołosz. Kampanią Mariusza Wołosza zajmuje się Bartłomiej Wnuk właściciel domeny typowybytomianin.pl. Na Facebooku z kolei obecny jest fanpage „Typowy Bytomianin”. Od dłuższego czasu na profilu „Typowy Bytomianin” prowadzony jest kłamliwy, obraźliwy i przede wszystkim rynsztokowy hejt skierowany przeciwko D. Bartyli. Oto kilka cytatów:

"Jest szansa wyj...ć szympansa. A jak pójdzie gładko to i całe stadko". (To komentarz. Komentarze zawierające treści obraźliwe czy sprzeczne z prawem nie były usuwane).

Jeden z postów nosi tytuł: "Inwestujemy w hasioki". Tu przypisano prezydentowi Bartyli następującą wypowiedź: "Od 6 lat rozwijamy hasioki w naszym mieście, pozyskując na ten cel dofinansowania zewnętrzne".

Można cytować w nieskończoność. Przyzna Pan, że jest to interesujące. W tym miejscu nasuwa się kilka pytań. Po pierwsze, jak tak coś haniebnego jest możliwe? Po wtóre, czy KW KO coś takiego finansuje, a tym samym czy akceptuje?

Pan i inni politycy PO często zarzucają innym, a szczególnie PIS-owi tzw. "mowę nienawiści". A czym są te plugastwa zamieszczone na profilu „Typowy Bytomianin” jak nie właśnie mową nienawiści?

Jednocześnie "Typowy Bytomianin" otwarcie zachęca do głosowania na Mariusza Wołosza, prowadząc agitację za kandydatem PO i Nowoczesnej. Mariusz Wołosz, pytany o to dlaczego akceptuje "mowę nienawiści" i oszczerstwa w ramach swojej kampanii wyborczej, odparł, że odpowiada jedynie za to, co pojawia się na jego dwóch oficjalnych fanpage'ach.

PO przedstawia się jako formacja postępowa, tolerancyjna, oparta na europejskich wartościach, praktyka wygląda jednak zdecydowanie inaczej. Mam nadzieję, że o tym haniebnym procederze mającym miejsce w Bytomiu Pan poseł po prostu nie wiedział.

Wobec powyższego, czy zamierza Pan zbadać sprawę i czy ma Pan zamiar wyciągnąć konsekwencje wobec mocodawców i autorów tego obrzydliwego hejtu, czy też dalej PO będzie akceptowała, a być może finansowała tego rodzaju praktyki?

W trakcie trwającej kampanii samorządowej tego rodzaju sytuacja miała i ma miejsce tylko w Bytomiu.

Ze względu na wyjątkowość tej paskudnej historii będę zobowiązany za udzielenie odpowiedzi na następujące pytanie:

Jakie decyzje zostały przez Pana Przewodniczącego podjęte, aby zakończyć te niecne praktyki?

Czy zostały wyciągnięte konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za akceptację hejtu?

W tej historii jest jeszcze - nie mniej ważny - wątek ewentualnego finansowania kampanii wyborczej za pieniądze szpitala. Szczegóły na temat brudnej kampanii być może finansowanej również za publiczne pieniądze zadłużonego szpitala w artykule, do którego link poniżej:
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2066-za-pieniadze-pacjentow 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.