Władze Śląskiej Partii Regionalnej przyjmują odpowiedzialność za klęskę. Ważne oświadczenie.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym dziś przez Marka Nowarę, przewodniczącego ŚPR, w najbliższych tygodniach odbędzie się drugi kongres tej partii, na którym zostaną wybrane nowe władze.

Nowara w oświadczeniu stwierdza, że w regionie jest przestrzeń dla ugrupowań śląskich.

"Okazało się jednak również, jak naiwne było z naszej strony założenie, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy uda się przy pomocy entuzjazmu i skromnych środków zbudować nową markę, która w życiu politycznym regionu zajmie miejsce zasłużonego Ruchu Autonomii Śląska. Jako liderzy ugrupowania ponosimy odpowiedzialność za tę brzemienną w skutki sytuację i gotowi jesteśmy ponieść polityczne konsekwencje naszej decyzji" - dodaje.

Pełna treść oświadczenia Nowary w linku poniżej:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/10/spr-oswiadczenie.html 

Jeszcze kilka miesięcy temu wśród regionalistów panowały zupełnie inne nastroje. Podczas kongresu założycielskiego ŚPR, który odbył się w kwietniu w Teatrze Śląskim tchnęło energią i optymizmem.

Działacze Ruchu Autonomii Śląska, którym udało się połączyć wiele różnych środowisk, szli do wyborów samorządowych z nadzieją na świetny wynik. Nie wprowadzili jednak nikogo do sejmiku wojewódzkiego, nikogo do rady Katowic. Porażkę poniosła też kandydatka ŚPR na prezydenta Katowic Ilona Kanclerz.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.