Wafle stanowiące zagrożenie dla zdrowia. Sprzedawane przez Lidl, Auchan, Tesco, Żabkę, Intermarche i kilka innych sieci handlowych. Jeśli je kupiliście - nie jedzcie.

Inspekcja sanitarna ostrzega przed waflami kukurydzianymi. Zawierają podwyższoną ilość substancji kancerogennej, wywołującej raka.

Chodzi o wafle firmy "Good Food", które trafiły do sprzedaży we wrześniu tego roku. Mają podwyższony poziom aflatoksyn. Niebezpieczeństwo wykrył ich producent. Zamieścił na swojej stronie firmowej ostrzeżenie. Link do niego poniżej:
http://www.goodfood.pl/asortyment-zdrowie-i-bezpieczenstwo/wazne-informacje-dla-klienta 

Inspekcja sanitarna informuje o wycofaniu z rynku trzech partii produktu. Były one w sprzedaży w następujących sieciach:

Auchan, BP Europa - Havi, Intermarche, Leclerc - Gdańsk, Leclerc Kwitnąca, Polo Market, Selgross, Stokrotka, Tesco, Żabka, Lidl, Mila.

Stwierdzone przekroczenia są wielokrotnie niższe od tych, które wywoływały ostre zatrucia u ludzi. Niemniej mogą one wywoływać nowotwory wątroby.

Szczegółowe wyjaśnienia inspekcji sanitarnej w linku poniżej:
https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/pytania-i-odpowiedzi-w-sprawie-alfatoksyny-w-waflach-kukurydzianych-marki-good-food/ 

Zdjęcia opakowań niebezpiecznego produktu w linkach, które podaliśmy powyżej.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Ogłoszenie - kliknij