W lesie niedaleko Katowic znaleziono zwłoki skrępowanej dziewczynki? Ktoś się obrzydliwie zabawia.

Internet huczy od doniesień na temat dziewczynki o imieniu Justyna, której skrępowane zwłoki mieli znaleźć grzybiarze w podkatowickim lesie. Ohydna manipulacja!

Na Facebooku znaleźć można udostępniany przez wiele osób post, opatrzony komentarzem: "Pilnujcie swoich dzieci" i przenoszący na stronę WWW, do tekstu sygnowanego przez "POLSAT.PL":

"Tragiczny finał poszukiwań zaginionej Justyny, której rodzice zgłosili zaginięcie niespełna miesiąc temu znaleziona została w lesie niedaleko Katowic,

Dziewczynka miała związane ręce i nogi. Przyczynę śmierci wykazać ma sekcja zwłok.

Policja na chwilę obecną nie chce podawać żadnych informacji. Jest to kolejny tragiczny finał poszukiwań zaginionego dziecka w tym roku. Policja prosi rodziców aby przyłożyli większa wagę do bezpieczeństwa swoich dzieci do momentu wyjaśnienia tych spraw. Sprawcy mogą przebywać w całkiem innej lokalizacji od tej gdzie znaleziono dziewczynkę – mówi śledczy

Najbardziej narażone na niebezpieczeństwo ze strony obcych są dzieci mieszkające na wsiach. O postępie w śledztwie będziemy informować państwa na bieżąco".

Na zdjęciu widzimy charakterystyczną taśmę ostrzegawczą, którą odgradza się miejsca zbrodni i człowieka w równie charakterystycznej kamizelce odblaskowej z napisem "POLICJA".

Wszystko to jest nieprawdą. Dopiero przy bliższym przypatrzeniu się widać, że źródłem linka nie jest ogólnopolska telewizja, lecz "PQLSAT" (przez Q). W ostatnich latach nie doszło do podobnego przypadku w Katowicach, czy w pobliżu Katowic.

Prawdą jest natomiast, że w Internecie, w tym na Facebooku, pojawiły się podobne doniesienia o skrępowanej dziewczynce, mającej na imię Justyna, znajdowanej również w innych częściach kraju. Znaleźliśmy Justynę pod Świdnicą, pod Zieloną Górą, w Warszawie, niedaleko Kielc. Raz doniesienia te znajdują się na stronie "PQLSAT", innym razem na stronie "PUBLISZER".

Wiele osób, poruszonych tą informacją, udostępnia post. Dlatego jeszcze raz powtarzamy - informacja ta jest nieprawdziwa. Ktoś sobie w sposób obrzydliwy żartuje licząc, że wywoła panikę. Uznaliśmy, że należy przestrzec tych wszystkich, którzy nie dostrzegli wspomnianego Q i przekazują to nieprawdziwe doniesienie kolejnym osobom.

Fotokopie kłamliwych informacji o Justynie w linku poniżej:
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/albums/72157702491844304 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.