Dziś głosujemy trzy lub cztery razy. Czy dojdzie do katastrofy?

To zasadnicze pytanie. Te wybory decydują o tym, kto przez najbliższe lata będzie rządził naszymi miejscowościami. Decydują one m.in. o tym, kto będzie rządził służbą zdrowia. A wreszcie decydują o tym, kto będzie rozstrzygał, gdzie trafią unijne miliardy euro. Jakie projekty będą finansowane, a jakie nie.

Dziś głosujemy trzy razy. Wybieramy radnych miejskich. Wybieramy radnych wojewódzkich - zasiadających w sejmiku województwa śląskiego. Wybieramy wreszcie prezydentów miast i burmistrzów. Mieszkańcy gmin wiejskich wybierają wójtów.

W wielu miejscowościach mieszkańcy głosują nie trzy, a cztery razy. To tam, gdzie jeszcze wybiera się radnych powiatowych.

Głosowanie już rozpoczęte. Zaczęło się o godz. 7.00. Koniec głosowania o godz. 21.00.

Pierwsze wyniki głosowania poznamy już dziś - po zamknięciu lokali wyborczych. Wtedy to TVP, TVN i Polsat podadzą informacje o procentowym poparciu dla tych komitetów, które zarejestrowały kandydatów w całym kraju, o frekwencji oraz o poparciu dla poszczególnych kandydatów na prezydentów w 10 polskich miastach.

Wśród tych miast będą m.in. Katowice.

Pozostałe miasta: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk, Lublin, Białystok, Kielce. Wyniki zostaną ustalone na podstawie badania przeprowadzonego na próbie losowo wybranych wyborców.

Pamiętajmy o tym, że trwa cisza wyborcza. Komentarze naruszające ciszę wyborczą będą usuwane.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Wikimedia.