Skandal w Bytomiu! Warszawka ingeruje w wybory na Śląsku.

Paweł Kukiz w ostatnim dniu kampanii wyborczej usiłuje zmienić sytuację wyborczą w Bytomiu - z Warszawy śląc apel o to, jak głosować. Zapewne tego nie wie, ale tym samym wspiera mafię śmieciową.

7 października posłanka Kukiz'15 Barbara Chrobak wystąpiła na konwencji wyborczej komitetu wyborczego BIS i Damiana Bartyli. Mówiła wtedy bardzo ciepło o urzędującym prezydencie. A - co ważniejsze - podkreślała jego uczciwość, fachowość i odwagę, jaką wykazuje, walcząc z mafią śmieciową:

"Pan prezydent złożył zawiadomienie do prokuratury co świadczy o tym, że chce zadbać o to, żeby sprawa dotycząca odpadów, była wyjaśniona".

Mówiła również o Bartyli:

"Jest to osoba niezwykle ciepła, o dużej empatii, o wielkiej kulturze osobistej. A to dzisiaj jest bardzo rzadko spotykane w polityce".

Następnie wspomniała o hejcie względem prezydenta Bartyli. Dziś do tego hejtu dołączył Paweł Kukiz.

O godz. 10.51 lider Kukiz'15 wrzucił na jednym z portali społecznościowych post, który jest ingerencją w wybory w Bytomiu:

"Informuję, że wycofuję swoje poparcie dla pana Bartyli, starającego się o reelekcję w wyborach prezydenckich w mieście Bytom.

Proszę również wszystkich członków i sympatyków Ruchu Kukiz'15 o wycofanie poparcia dla pana Bartyli a posłankę K'15 Barbarę Chrobak o wystąpienie z jego komitetu honorowego".

W dalszej części posta Paweł Kukiz wyjaśnia, dlaczego instruuje, na kogo w Bytomiu nie należy głosować. Jest to jeszcze bardziej skandaliczne niż sama ingerencja w wybory. To jego wyjaśnienie po prostu jest niebywałe:

"Od pewnego czasu zaczęły docierać do mnie informacje, które zmieniły moje postrzeganie pana Bartyli

A DOKOOPTOWANIE PRZEZ NIEGO DO SWEGO KOMITETU HONOROWEGO KORNELA MORAWIECKIEGO JEST SPRZECZNE Z MOIM POJĘCIEM HONORU".

W zasadzie na tym można by tę informację zakończyć. Należałoby spuścić zasłonę miłosiernego milczenia nad faktem, że nienawiść Pawła Kukiza do Kornela Morawieckiego jest tak mocna, iż posuwa lidera ogólnopolskiego ugrupowania do działań irracjonalnych.

Zwykła ludzka przyzwoitość, nie mówiąc o dobrym obyczaju, dyskwalifikuje Pawła Kukiza. Niezależnie od tego, czy lubimy Kornela Morawieckiego, czy nie, ma on 77 lat. Paweł Kukiz jest od niego młodszy o 22 lata.

Ale nie jest to pierwszy taki przykład karygodnego zachowania ze strony tego artysty-polityka. Swoją nieobliczalność Paweł Kukiz udowodnia non stop. Tyle że teraz nie tylko ingeruje w wybory, nie tylko obraża wiekowego człowieka - marszałka seniora Sejmu RP.

Teraz także wspiera mafię śmieciową (z pewnością nieświadomie).

9 października w Departamencie ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej prezydent Damian Bartyla złożył szeroko udokumentowane zawiadomienie o popełnieniu przestępstw na terenie Bytomia przez mafię śmieciową.

Zawiadomienie to przygotował były oficer Centralnego Biura Śledczego Policji, niedawno zatrudniony przez Bartylę w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Należy tu zapytać, jakie informacje "docierają" do Pawła Kukiza. Bo przecież nie ta o złożeniu udokumentowanego materiału na przestępstwa mafii śmieciowej w Bytomiu.

A może pani poseł poda nam, jakie to informacje?

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Adrian Grycuk, Wikimedia.