Markety będą mogły być czynne tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Zakaz jest rozszerzany, choć popiera go mniejsza część społeczeństwa.

Od 1 stycznia 2019 r. duże sklepy i te, gdzie za ladą stoi zatrudniony pracownik, będą mogły być czynne tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a nie jak dotychczas. Obecnie w teorii sklepy mogą być czynne w co drugą niedzielę, ale wszyscy wiemy, że to tak nie działa. Czy sklepy mają być czynne, czy nie, to wiedzą tylko ci, którzy zaznaczyli sobie niedziele handlowe i wolne w kalendarzu.

Po wielu miesiącach obowiązywania przepisów ograniczających handel w niedziele dalej mniejsza część społeczeństwa popiera te regulacje. Tak wynika z sondażu zamówionego przez Money.pl i Wirtualną Polskę.

44 proc. z nas popiera zakaz. Również 44 proc. z nas to jego przeciwnicy. 12 proc. to osoby, które ciągle nie mają na ten temat wyrobionego zdania.

Co ciekawe, wśród tych, którzy popierają zakaz jest kilka procent takich, którzy w sondażu przyznali, że w niedziele robią zakupy. Do zakupów w niedziele przyznało się 48 proc. badanych.

Z naszych obserwacji wynika, że niedzielne zakupy większość z nas wręcz uwielbia. W niedziele z zakazem handlu na katowickich ulicach jest pusto. Gdy zaś centra handlowe są otwarte, na ulicach ruch jak w dzień powszedni, a gdzieniegdzie korki.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.