Kosztem kilkudziesięciu milionów złotych w Katowicach pojawi się kolejna "dolina stawów" . Powstaną nowe kąpieliska i coś, czego będą nam zazdrościć nie tylko inne śląskie miasta.

Korzystać z niej będziemy wszyscy, ale z pewnością najbardziej ucieszy mieszkańców Szopienic i Burowca. Kilkadziesiąt milionów złotych będzie kosztować utworzenie Doliny Pięciu Stawów "Morawa".

W okolicach Morawy uporządkowana zostanie zieleń, powstaną nowe trasy rowerowe i aleje. Co z pewnością wielu z nas zainteresuje jeszcze bardziej, w tamtym rejonie miasta powstaną nowe kąpieliska.

Już sama kwota, którą miasto zamierza przeznaczyć na ten cel, robi wielkie wrażenie. Za kilkadziesiąt milionów złotych można zrobić naprawdę bardzo dużo.

Stawy zostaną połączone ze sobą kanałami. Powstanie mała Wenecja.

- Katowice to już dziś trzecie najbardziej zielone miasto w Polsce. Chcemy jednak, by tych zielonych obszarów było jeszcze więcej – bo takie jest zapotrzebowanie mieszkańców. Dlatego planuję zrealizować zarówno duże inwestycje w tym zakresie, jak i szereg mniejszych – zapowiada prezydent Marcin Krupa.

O planach prezydenta dotyczących kolejnych takich przedsięwzięć napiszemy osobno.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: staw Borki, wchodzący w skład przyszłej Doliny Pięciu Stawów. Fot. Wikimedia.