Trzy dni zmian w organizacji ruchu. Dotyczą Tysiąclecia i ulic przylegających do Parku Śląskiego.

Rozwiązanie, stosowane kilka razy już wcześniej, postanowiono zastosować również w październiku.

7, 11 i 14 października na Stadionie Śląskim odbywać się będą wielkie imprezy masowe. Spodziewamy się tysięcy gości również spoza Metropolii Katowickiej.

Niemożliwy będzie wjazd na Tysiąclecie z Chorzowskiej i wyjazd na tę ulicę.

Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju.

Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

- Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, w dniach 7, 11 i 14 października zastosujemy zmiany w organizacji ruchu.

Prezydent zapowiada, że na os. Tysiąclecia już w dniach organizacji Silesia Marathonu, a także meczy piłkarskich zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej.

Źródło: UM Katowice.