Niebezpieczne zjawisko może zagrozić również naszemu miastu. Początkowo nie zdecydowaliśmy się na umieszczenie tej informacji, ale sytuacja się zmienia.

Dziś rano centrum kryzysowe wojewody wydały ostrzegawczy komunikat. Na niektórych obszarach naszego regionu ma bardzo mocno wiać, nawet do 75 km/h.

Ostrzeżenie nie dotyczyło jednak Katowic. Widząc to, co dzieje się za oknami, decydujemy się jednak na publikację ostrzeżenia:

"02.10.2018 r. godz. 22:14 IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 64, dot. zjawiska: Silny wiatr /1. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 07:00 dn. 03.10.2018 do godz. 18:00 dnia 03.10.2018 na terenie 10 powiatów: będziński, Częstochowa, częstochowski, Dąbrowa Górnicza, gliwicki, kłobucki, lubliniecki, myszkowski, tarnogórski, zawierciański. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami od 70 km/h do 75 km/h z zachodu".

Pamiętajmy, by zabezpieczyć rzeczy znajdujące się na parapetach czy balkonach oraz zamykać okna. Jeśli możemy, nie parkujmy pd drzewami.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Pixabay.