W tym dniu samochód zostawcie pod domem. Katowice opanują biegacze. Przebiegną przez wiele dzielnic.

Zbliża się wielka sportowa impreza: PKO Silesia Marathon. W niedzielę 7 października wiele ulic na pewien czas zostanie wyłączonych z ruchu.

Biegacze wystartują w dwóch biegach. Trasy maratonu i półmaratonu prowadzą głównie przez Katowice.

Uczestnicy głównego biegu wystartują o godz. 9.00 przy ul. Złotej. Meta jest na Stadionie Śląskim. O godz. 10.45 wystartują uczestnicy półmaratonu.

Między godz. 11.00 a 15.00 na Stadionie Śląskim trwać mają różne zabawy i konkursy sportowe.

O godz. 15.30 przewidziano zakończenie zawodów.

Trasa maratonu ma długość 42 km i przebiegać będzie przez następujące dzielnice i osiedla (lub w ich pobliżu): Koszutka, Bogucice, os. Paderewskiego, Muchowiec, Nikiszowiec, Janów, Giszowiec, Wilhelmina, Szopienice, Roździeń, Zawodzie, Norma, Pniaki, Burowiec. Następnie Czekaj, Srokowiec, Lasek Bytkowski, Park Śląski.

W linku znajdziecie aktywną mapkę maratonu wpisaną z ulicami:
https://silesiamarathon.pl/trasa-pko-silesia-marathon-2018/ 

Półmaraton o długości 21 km rozpoczyna się na promenadzie Gen. Jerzego Ziętka. Zawodnicy pobiegną do ul. Złotej i dalej przez (lub obok) następujących dzielnic (czy charakterystycznych miejsc): Józefowiec, Koszutka, park Budnioka, park Powstańców Śląskich, Bogucice, Zwodzie, Norma, Pniaki, Burowiec, Czekaj, Srokowiec, park Hutniczy, Lasek Bytkowski, Park Śląski.

Aktywna mapka z dokładnym przebiegiem półmaratonu w linku:
https://silesiamarathon.pl/planowana-trasa-pko-silesia-polmaraton-2018/ 

Komunikaty o czasie wyłączenia poszczególnych ulic z ruchu dopiero zostaną wydane. Podobnie jak informacje o tymczasowych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Na zdjęciu: komunikacja miejska ze względu na wielką imprezę zapewne będzie funkcjonować nieco inaczej.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.