Tysiące policjantów ze Śląska w Warszawie.

Dziś w stolicy odbył się protest służb mundurowych. Uczestniczyć w nim miało ok. 20 tys. osób. Wśród nich policjanci, strażacy, strażnicy więzienni czy graniczni.

Do Warszawy wybrali się również funkcjonariusze ze Śląska. Aż trzy tysiące śląskich policjantów pojechało na protest.

Jednak policyjni związkowcy zapewniali, że nie odbyło się to kosztem bezpieczeństwa mieszkańców. W gigantycznej demonstracji mieli uczestniczyć tylko ci, którzy dziś nie pełnili służby.

Protest odbywał się pod hasłem: "Nie przeginaj pały". Funkcjonariusze domagali się podwyżek oraz poprawy warunków pracy.

Co do podwyżek - przyznano im 250 zł. Ostatnio rząd zaproponował kolejne 300 zł. Policjanci oczekują podwyżki wynoszącej wynoszącej łącznie 900 zł.

Średnia pensja policjanta dziś wynosi 3,8 tys. zł netto. Rząd twierdzi, że w 2019 r. - w stosunku do 2015 r. - przeciętny policjant będzie zarabiał o 1,1 tys. zł więcej.

Inne postulaty mundurowych - to 100-proc. odpłatności za czas na zwolnieniu lekarskim i możliwość przechodzenia na emeryturę przed ukończeniem 55 roku życia.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Policja Katowice.