Wracają do zakazu handlu w niedziele. Ma dotyczyć również innych dni.

Jest już propozycja nowego zapisu w ustawie zakazującej handlu w niedziele:

"Wykonywanie pracy w handlu oraz wykonywanie czynności związanych z handlem w niedziele i święta w placówkach handlowych - należy przez to rozumieć wykonywanie takiej pracy lub takiej czynności przez pracownika lub zatrudnionego w 31 kolejnych godzinach, przypadających odpowiednio między godziną 22.00 w sobotę a godziną 5.00 w poniedziałek, i między godziną 22.00 w dniu bezpośrednio poprzedzającym święto a godziną 5.00 w dniu przypadającym bezpośrednio po święcie".

Należy ten zapis rozumieć następująco: od godz. 22.00 w sobotę do godz. 5.00 w poniedziałek sklepy mają być zamknięte na głucho również dla pracowników.

Zakaz sprzątania, wystawiania towaru na półkach, metkowania. Zakaz odbierania towaru czy jego rozładowywania.

Z tą propozycją wyszła "Solidarność". Jej działacze chcą także, by zakaz dotyczył poczty. Niektóre sieci handlowe zakaz omijały, przekształcając sklepy w placówki, świadczące również usługi pocztowe.

To by oznaczało, że zamknięta zostanie poczta przy ul. Pocztowej. Obecnie działa ona na okrągło. Również w weekendy. I trudno sobie wyobrazić, by mogło być inaczej.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: jeden z marketów w Katowicach w ostatnią niedzielę (była handlowa).