Szok! Na osiem osób ubiegających się o stanowisko prezydenta Katowic, tylko dwie mają program dla miasta.

Tych dwoje to:
Ilona Kanclerz (reprezentująca Śląską Partię Regionalną),
Marcin Krupa (Forum Samorządowe i Marcin Krupa).

Niebywałe, ale tylko oni mają program dla miasta.

Być może gdzieś te programy są, ale nas interesuje tylko to, do czego wyborca sam może dotrzeć. Tylko Kanclerz i Krupa umożliwiają zapoznanie się ze swoimi programami. 

Z całym programem Marcina Krupy możemy zaznajomić się w materiale, do którego link poniżej:
https://www.facebook.com/krupamarcinpl/videos/547439859023595/ 

Jest to jego pełne wystąpienie programowe, zarejestrowane w formie wideo. Trwa ono ponad 20 minut i jest pełne konkretów. Co więcej, komitet wyborczy zadbał o jego przesłanie mediom, więc możemy je zaprezentować również w formie pisemnej:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/09/marcin-krupa-program-wyborczy.html 

Ilona Kanclerz swój program prezentuje na stronie Śląskiej Partii Regionalnej. 11 września zaprezentowała pełną wersję programu. Początkowo napisaliśmy, że tej pełnej wersji nie ma w Internecie, tylko zarys. Ilona Kanclerz sprostowała tę informację. Jej program jest dostępny tutaj: http://partiaslaska.pl/program-dla-katowic/ 

Najbardziej rozczarowuje Jarosław Makowski. Jest przecież kandydatem dwóch ogólnopolskich partii politycznych, z których jedna przez długi czas rządziła Polską. Tymczasem ani jej kandydatowi, ani jego sztabowi wyborczemu do dziś nie udało się przygotować i przedstawić spójnego i pełnego programu jego prezydentury.

Kandydat na swojej stronie internetowej informuje, że program będzie miał gotowy w październiku:

"Szczegółowy program ogłaszam etapami w mediach tradycyjnych i społecznościowych, a całość zostanie zebrana i opublikowana w tym miejscu w październiku".

Pozostali ubiegający się o prezydenturę nie mają programów wyborczych lub je głęboko chowają. Niektórzy, podobnie jak kandydat PO i Nowoczesnej, co jakiś czas ogłaszają kolejne swoje pomysły. Nie sposób się oprzeć wrażeniu, że robią to, gdy akurat przyjdzie im coś do głowy.

Ósemka kandydatów w kolejności alfabetycznej:

Jarosław Gwizdak, Prawo do Katowic.
Jakub Kalus, Ruch Narodowy.
Ilona Kanclerz, Śląska Partia Regionalna.
Mirosław Korbasiewicz, Stronnictwo Pracy.
Marcin Krupa, Forum Samorządowe i Marcin Krupa.
Jarosław Makowski, Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna).
Henryk Moskwa, SLD Lewica Razem.
Adam Słomka, Ruch Kontroli Władzy.

Aktualizacja: Po publikacji artykułu sędzia Jarosław Gwizdak przysłał link do programu jego komitetu. Na pytanie o konkrety dla dzielnic, zadane mu pod programowym postem na Facebooku przez jedną z katowiczanek odpowiada: "Wolę odpowiedzialność za słowo. A główny pomysł na każdą dzielnicę w październiku. Konkurencja nie śpi":
https://www.facebook.com/PrawoDoKatowic/photos/a.402305050178652/484761808599642/?type=3&theater 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.