Czyste dobro. To, co zobaczyliśmy przy Francuskiej, wycisnęło nam łzy z oczu.

Wnętrze kamienicy przy ul. Francuskiej 43. Wszystko pachnie nowością. Supernowoczesne jest także wyposażenie budynku. I oni. Zobaczyliśmy jak się cieszą. Dorosłe dzieci - ludzie niepełnosprawni, chorzy m.in. na zespół Downa.

- Oni wiedzą, że państwo przyszliście - wyjaśniała Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej. - Zostali uprzedzeni, że przyjdą dziennikarze.

Radość tych ludzi była tak szczera, tak głęboka, a jednocześnie wstrząsająca. Tak żywiołowo potrafią cieszyć się tylko dzieci. My tu zobaczyliśmy dorosłych. Dorosłych, którzy pozostali dziećmi.

Któż bardziej od nich potrzebuje naszego wsparcia i pomocy? To chyba oczywiste, że im trzeba pomagać. Im oraz ich rodzinom. Dzielnym matkom, które dźwigają ten ogrom odpowiedzialności za swoje niepełnosprawne dziecko na swych barkach.

- Od kilku lat rewitalizujemy różne części Katowic – także obszary Śródmieścia. Remont kamienicy przy ul. Francuskiej nie oznacza tylko tego, że zdecydowanie poprawiła się estetyka tego budynku, ale przede wszystkim, że przywracamy to miejsce mieszkańcom, bo otwieramy tu Katowickie Centrum Usług Społecznych „Integracja” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W miejscu tym znajdują się najnowocześniejsze urządzenia do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Wszystko pachnie świeżością.

Dopiero co otwarte Centrum już jest pełne ludzi, którzy z niego korzystają. Pracuje się tutaj również z osobami dotkniętymi przez autyzm.

I teraz krótka uwaga. Oczywiście, że takie przedsięwzięcia są niemedialne. Jednak tym rodzinom, które zmagają się z niepełnosprawnością swych dzieci, musimy przecież pomagać.

Jeśli chcecie zobaczyć wyposażenie centrum - poniżej link do materiału zdjęciowego. Nie ma na nich osób niepełnosprawnych (ze zrozumiałych względów):
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/albums/72157701524731734 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.